Czy w wieku 13 lat jeszcze urosnę?

Mam 13 lat a jeszcze mie mam miesiączki bardzo się boje coś jest ze mną nie tak :( jestem dość niska dziewczyny się śmieją ,że już nie urosnę co robić ?
13 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,
na razie nie musisz przejmować się brakiem miesiączki. Średnio następuje ona w wieku 13-14 lat, a bywa, że nawet jeszcze później. Zależy to od wielu czynników. Przykładowo, zazwyczaj szybciej pojawia się u dziewczynek z większą masą ciała.
Kwestia wzrostu - przede wszystkim jest sprawą genetycznie uwarunkowaną. Na razie i z tego względu również nie musisz się przejmować. Skok wzrostu to zazwyczaj wiek 15-16 lat. Dziewczynki średnio przestają rosnąc dopiero w wieku 18 lat. Dlatego masz jeszcze trochę czasu, więc głowa do góry! :)