Czy jeszcze urosnę w wieku 17 lat?

Witam, mam 17 lat i 167 cm wzrostu, jak dla mnie to bardzo mało, chciałabym urosnąć kilka cm, chociaż do 173, czy jest to możliwe? Dodam jeszcze, że ważę około 46 kg. Moja mama ma 164cm wzrostu a mój taka ponad 180cm.
17 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie. Dziewczynki rosną nawet do 22-23 roku życia, bardzo możliwe jest więc że jeszcze urośniesz. Nie będzie to raczej spektakularny skok, gdyż najbardziej intensywny wzrost przypada na okres około pierwszej miesiączki (zakładam że już miesiączkujesz), nie mniej jednak kilka centymetrów jest jak najbardziej możliwe. Pamiętaj przy tym, o zasadach zdrowego odżywiania się, nie stosowaniu restrykcyjnych diet odchudzających oraz odpowiedniej ilości snu, wypoczynku i wysiłku fizycznego (wszystkie te czynniki stymulują bowiem wyrzut hormonu wzrostu).