Czy w wieku 22 lat można mieć guza piersi?

Witam serdecznie, Mam 22 lata, ostatnio przypadkiem wyczułam niewielkich rozmiarów, twardy guzek umiejscowiony ok 2 cm od sutka. Jest można rzec niezbyt głęboko usadowiony. Wyczuwam natomiast też lekką tkliwość bądź pobolewanie tej całej piersi, natomiast sam guz nie boli mnie. W mojej rodzinie siostra prababci miała raka piersi, z którym szczęśliwie wygrała. Proszę o poradę, czy w moim wieku są powody do obaw? Pozdrawiam serdecznie, Gosia

Lek. Katarzyna Szymczak

Na pewno wskazana jest kontrola u ginekologa/ onkologa i usg piersi. Najprawdopodobniej jest to zmiana łagodna, ale trzeba to sprawdzić.
Pozdrawiam

Dzień dobry.

Myślę, że powinna Pani skonsultować się z lekarzem ginekologiem oraz onkologiem.
W razie potrzeby proponuję oczywiście wizytę u psychoonkologa.

Dariusz Pysz-Waberski
Psychoonkolog