Czy w wyniku pettingu mogło dojść u mnie do zapłodnienia?

Witam Mam 20 lat i jestem jeszcze dziewicą. Ostatnio z chłopakiem uprawialiśmy często petting oraz próbowaliśmy włożyć penisa (jednak się nie udało). Owulacja wg kalendarza miała być 12-13.05, a z chłopakiem petting uprawiamy od 16. Spóźnia mi się okres już 3 dzień. Nie doszło do wytrysku w poblizu moich narządów, ale chlopak wkladal mi palce. Moze to glupie pytanie, ale czy jest możliwość ciąży? Okres nigdy wczesniej mi sie tak nie spoznial.

Redakcja abcZdrowie

Witam, owulację można stwierdzić na podstawie obserwacji własnego ciała, w tym pomiaru temperatury i wyglądu śluzu pochwowego, a nie kalendarzyka – niestety u nastolatek i młodych kobiet, posiłkowanie się wytycznymi aplikacji może być zgubne. Jednak zajście w ciążę na podstawie powyższego opisu nie wydaje się prawdopodobne, choć zakładam, że obawia się Pani zwłaszcza możliwości przeniesienia nasienia palcami do pochwy. Ryzyko zapłodnienia w ten sposób jest znikome – choć nie napisała Pani, czy penetracja pochwy za pomocą palców nastąpiła już po wytrysku. W takiej sytuacji ryzyko nie jest wielkie, choćby z uwagi na wrażliwość plemników – ich żywotność poza środowiskiem sprzyjającym (czyli poza pochwą) jest krótkotrwała – kilka, kilkanaście minut. Więcej o plemnikach oraz ich żywotności w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/plemnik-powstawanie-przemieszczanie-rola-zywotnosc.
Natomiast spóźnienie menstruacji może wystąpić na skutek wielu czynników, takich jak: dieta, stres, intensywne uprawianie sportu, różnego rodzaju infekcje. Za prawidłową długość cyklu uznaje się cykl trwający 21-35 dni, zatem prawdopodobnie nie ma Pani powodu do niepokoju. O najbardziej powszechnych przyczynach spóźniającego się okresu przeczyta Pani tu: https://portal.abczdrowie.pl/spozniajacy-sie-okres-cykl-ciaza-stres-zmiana-klimatu-klimakterium-aktywnosc-fizyczna-odchudzanie.
Na wszelki wypadek sugeruję wykonanie testu ciążowego (po upływie minimum 14 dni od momentu podejrzanego stosunku seksualnego), a jeżeli krwawienie nie pojawi się w międzyczasie warto skonsultować to z ginekologiem.
Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.