Czy wibrator może wywołać jakąś chorobę?

Moje pytanie może wydawać się dziwne, mimo to liczę na szczerą odpowiedź. Do przebicia mojej błony dziewiczej wraz z chłopakiem użyliśmy wibratora ubranego w prezerwatywę. Jak się okazało owa prezerwatywa (w dziurawym opakowaniu) leżała sobie ponad rok w szafie. I stąd moje pytanie, czy grozi mi przez to jakieś zapalenie, jakieś powikłania? Tak jak napisałam wiem, że to głupie, ale w tej chwili tylko choroba z tego wynikająca chodzi mi po głowie. To nie jest żadna prowokacja, nie mam też 16 lat, tylko ponad 20 i chcę mieć "spokojną" głowę.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Proszę się nie obawiać.

Nawet jeśli prezerwatywa utraciła swoje właściwości i nie chroniła idealnie, to prawdopodobieństwo przeniesienia jakiejkolwiek choroby jest znikome.