Czy wirus Epsteina Barr może powodować różne nowotwory?

Dwa lata temu bardzo ciężko przebyłam mononukleozę zakaźną. Miałam zapalenie wątroby, powiększoną śledzionę, koszmarne wyniki krwi(lekarze twierdzili, że są one na granicy białaczki) oraz inne charakterystyczne objawy. Niedawno przeczytałam, że wirus Epsteina Barr może powodować różne nowotwory. Czy w związku z tym, że przebyłam tą chorobę jestem w podwyższonej grupie ryzyka zachorowalności na nowotwory które powoduje ten wirus?

Wiadomo,że niektóre nowotwory częściej występują u tych którzy przebyli mononukleozę, ale poza okresową kontrola częstośc tego ryzyka wystapienia nie jest tak znacząca, by zmieniac tryb życia