Czy wolno mi już zajść w kolejną ciążę?

Trzy miesiące temu urodziłam dziecko. Miałam niedokrwistość wtórną i przyrośnięte łożysko, które wydobyto ręcznie. Syn miał wysokie CRP i żółtaczkę. Nie karmię już piersią i planuję kolejne dziecko, ale nie wiem czy problem łożyska może się powtórzyć -  czy wolno mi tak szybko zajść bez ryzyka w kolejną ciążę?

Redakcja abcZdrowie

Nie jest wykluczone, że przyrośnięcie łożyska może powtórzyc się w następnej ciąży. Najkorzystniej byłoby pomyślec o kolejnej ciąży po pełnym wyrównaniu niedokrwistości po poprzedniej. Aby to ocenić potrzebne będzie badanie morfologii krwi. Warto także wcześniej wykonac badanie ginekologiczne.