Czy wpływ na jego zachowanie może wynikać z tego, że towarzyszył mi podczas porodu?

Dzień dobry, 9 tygodni temu urodziłąm dziecko, czas połogu już minął, dlatego chciałąbym, wznowić współżycie z mężem,a le on konsekwentnie się wykręca, amma wrażeżenie, że teraz liczy się dla niego tylko córka. Czy wpływ na jego zachowanie może wynikać z tego, że towarzyszył mi podczas porodu?

Szanowna Pani, tylko mąż może znać odpowiedź na Pani pytanie. Literatura zna przypadki, gdy powrót do współżycia jest trudny dla mężczyzn z powodu bycia świadkiem porodu. Nie musi to być jednak ten powód. Warto byłoby odbyć szczerą rozmowę z mężem w tej kwestii i jeśli problem będzie utrzymywał się nadal, skonsultować się z psychologiem, najlepiej seksuologiem.
Pozdrawiam

Dzień Dobry Pani,

Jest to możliwe i tak się wydarza.

Proszę zachęcić Pani męża do szczerej i spokojnej rozmowy z Panią albo też z psychologiem, żeby mąż mógł podzielić się swoimi doświadczeniami i emocjami, związanymi z Pani porodem i jak to wpłynęło na jego wycofanie się z aktywności seksualnej.

Życzę Paniradości w intymnej relacji z mężem,
Irena mielnik-Madej