Czy wścieklizna może u człowieka wylęgać się nawet do 2 lat?

Czy wścieklizna naprawdę może u człowieka wylęgać się nawet do 2 lat ? Według niektórych portali medycznych tak (NIE wikipedii) . Pytam bo w lipcu 2017 roku ugryzło mnie zwierze o którym nic nie wiedziałem i zbagatelizowałem sprawę szczepienia na wściekliznę, a od jakiegoś sierpnia - września 2017 do teraz mam pienistą ślinę, jest też jej więcej. Według lekarzy raczej nic mi nie grozi. Ale rana była przez spodnie i czułem wyraźne i głębokie wbicie zęba, kła (nie spojrzałem pod nogi co to było)

Lek. Michał Lenard

Osobiście nie słyszałem o przypadku okresu wylęgania wścieklizny do 2 lat. Zazwyczaj jest to okres kilku dni, tygodni. Myślę, że nie ma Pan powodu do obaw, jeśli chodzi o wściekliznę. Pozdrawiam!