Czy wskazana jest biopsja przy ognisku hypoechogenicznym?

Ślinianki przyuszne i podżuchwowe obustronnie niepowiększone, o prawidłowej echogeniczności, bez zmian ogniskowych. Tarczyca niepowiększona, z pojedynczą torbielką o średnicy 3,1 mm w lewym płacie. Po stronie prawej okolicy zausznej owalne ognisko hypoechogeniczne o średnicy 2 mm. Poza tym w obrębie szyi zmian ogniskowych nie stwierdza się. Dgn. Cystis lobii sin glandulae thyroideae. Zmianę za uchem mam od kilkunastu dobrych lat nie boli. Może to być torbiel. Czy potrzebna jest biopsja?

Lek. Tomasz Budlewski

A czy zmiana się powiększa czy jakieś inne zmiany? Sadze ze decyzja powinna być oparta na konsultacji otolaryngologa