Czy współżycie podczas stosowania plastrów rozreguluje cykl?

Witam serdecznie! Moja dziewczyna używa plastrów w celu uregulowania okresu, chcemy rozpocząć współżycie seksualne natomiast ona obawia się, że to rozreguluje jej okres i całe leczenie pójdzie na marne. Gdybym już odbywał z nią stosunek to jakie jest prawdopodobieństwo tego, że ona zajdzie w ciąże, gdy spuszczę się w nią (biorąc pod uwagę to, że stosuje plastry)?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Antykoncepcja hormonalna jest metodą niezależną, wprowadzającą organizm w stan farmakologicznej ciąży. Oznacza to, że nie dochodzi do owulacji a zatem nie ma możliwości zajścia w ciążę. Stosunki płciowe nie mają wpływu na długość ani regularność cyklu. Cykle będą sztucznie regulowane plastrami. W trakcie 7dniowej przerwy krwawienia będą wywoływane nie koniecznością złuszczenia nadmiaru endometrium, a spadkiem stężenia hormonu we krwi.

Pozdrawiam