Plastry antykoncepcyjne a okres

Witam. Chciałbym zacząć współżycie seksualne ze swoją kobietą , ona stosuje plastry antykoncepcyjne w celu wyregulowania okresu i obawia się tego że współżycie seksualne zaburzy i rozreguluje jej okres a całe jej leczenie pójdzie na marne. Czy mogę zacząć z nią uprawiać seks nie obawiając się, że spowoduje to rozregulowania okresu ?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Myślę, że nie powinien Pan naciskać na swoją partnerkę w tak intymnej kwestii jak rozpoczęcie współżycia seksualnego. Jest bardzo możliwe, że rozregulowanie cyklu jest dla niej jedynie wymówką, a nie czuje się ona jeszcze gotowa na rozpoczęcie współżycia, czy to z powodu niedojrzałości związku czy innego, związanego bezpośrednio z nią. Myślę, że powinien Pan z nią o tym spokojnie porozmawiać, w żaden sposób jednak nie naciskając na szybką konsumpcję związku.

Samo współżycie nie wpłynie w żaden istotny sposób na cykl, chyba że dojdzie do zapłodnienia.

Pozdrawiam serdecznie!