Czy wybielanie zębów w ciąży jest groźne?

Jestem w 3 miesiącu ciąży bez zastanowienia na noc założyłam żel wybielający do zębów. Założyłam jednorazowo i trwało to około 5 godzin w nocy się przebudziłem i zorientowałam że może być to szkodliwe zaczełam czytać w internecie i od razu ściągnełam nassatke i wymyłam zęby. Czy mogłam zaszkodzić dziecku ? Co powinnam teraz zrobić

Witam serdecznie,

W ciąży wybielanie zębów jest przeciwwskazane dlatego proszę wstrzymać stosowania takich środków. Jednorazowe użycie nie powinno stanowić problemu ale najlepiej zgłosić ten fakt lekarzowi prowadzącemu - ginekologowi.