czy wycięcie znamion na plecach u dziecka zahamuje rozwój choroby?

Witam, u mojej 9 letniej córki w zeszle wakacje na plecach gdzie ma znamiona(dwa takie małe,płaskie)pojawiły się białe otoczki- dermatolog kazał obserwować i zgłosić się za pół roku do kontroli poniewaz stwierdzil ze skora się broni i zwalcza znamiona ale teraz te plamy zrobiły się nieregularne jakby rozmyte i pojawily się dwie niwe na pachwinach nóg gdzie nie ma znamion- co to może być??! Już się boję :( dostaliśmy skierowanie na wycięcie znamion-czy to pomoże w zachamowaniu tych plam??

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna ocena przez dermatologa i coś więcej będzie można powiedzieć po wynikach badania histopatologicznego