Zapytaj lekarza

7 4 2 , 6 6 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wycinanie znamienia na plecach

Witam, mam na plecach znamię, jakieś 3 mm. Na wizycie, zapytałam dermatologa czy znamię wydaje mu się zaczerwienione odpowiedział, że tak, dał skierownie na konsultacje i ewentualne wycięcie do chirurga. Chirurg natomiast powiedział, że jest ono nieregularne,ale nie budzi niepokoju, mam go kontrolować co pół roku , to wtedy nie ma powodów, by go wycinać, na pytanie czy nie jest zaczerwienione odpowiedział , że na pewno nie! Czy chirurdzy również mają wiedzę na temat znamion?Obaj badali "na oko".
KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu

Kiedy wskazane jest wycinanie znamion?

Znamiona mogą znajdować się na całym ciele. Niektóre z nich mogą być niebezpieczne dla zdrowia. Dlatego warto je obserwować i w razie potrzeby wyciąć. Jakie są wskazania do wycięcia znamion?

Witam,w razie tego typu wątpliwości należy wykonać badanie dermatoskopowe znamienia. Ja z reguły, jako chirurg wycinam wszystkie znamiona, które kieruje do mnie dermatolog. A tak ogólnie po ponad 20 latach pracy to już się w większości przypadków rozpoznaje poszczególne typy znamion. Po wycięciu materiał oddaję do badania histopatologicznego. Poza tym zostaje mała blizna i na tym się kończy Pani niepokój.

0

Nie widziałem zmiany-nie mogę wiec odpowiedzieć autorytatywnie!!! STANDARDEM ŚWIATOWYM JEST , ŻĘ TAKIE ZMIANY WYCINA SIĘ Z MARGINESEM 1MM I PODDAJE BADANIU HISTOPATOLOGICZNEMU! zż

Specjalista chirurgii onkologicznej i chirurgii ogólnej. Posiada doświadczenie w diagnozowaniu i wycinaniu zmian skórnych oraz leczeniu czerniaka. Doświadczenie zawodowe zdobywał w Klinice Nowotworów Tkanek Miękkich, Kości i Czerniaka Skóry w Centrum Onkologii w Warszawie
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy