Zmiana skórna w miejscu usuniętego znamienia

3 miesiące temu usunęłam znamię. Wynik naevus pigmentosus dysplasticus - elektroexcisio. Lekarz wyciął, a miejsce poprzypalał elektrodą. Gdy odpadł strupek, zobaczyłam, że w miejscu gdzie było znamię jest mała - 2 mm plamka ciemnoróżowa (mniejsza niż było znamię, bo znamię miało 5-6 mm). Plamka ma nieregularny kształt i mimo że minęły 3 miesiące, cały czas jest i nie blednie. Boję się, że to jakiś pozostawiony ogonek znamienia. Wynik nic nie mówi o wycięciu w całości. Czy taka ciemnoróżowa plamka może wskazywać, że coś zostało? Czy powinnam pójść na poszerzenie marginesów?

Przy wykonywaniu zabiegu wycięcia znamiona za pomocą noża elektrycznego (koagulującego) bardzo często trudno ocenić całkowitość wycięcia zmiany skórnej z uwagi na zniszczenie termiczne brzegów materiału wysłanego do badania histopatologicznego. Być może w tym przypadku niewielki fragment znamiona pozostał w bliźnie. Radziłbym ponownie udać się do chirurga, który dokonał zabiegu wycięcia znamiona, aby zadecydował o dalszym postępowaniu (czy istnieje konieczność wycięcia blizny ze zmianą opisywaną przez Panią w chwili obecnej). Chirurg oceni konieczność takiego zabiegu.