Jak postępować z płaskimi znamionami?

Witam, byłem dzisiaj zbadać znamiona u dermatologa ponieważ niepokoiło mnie, że jedno ze znamion jest leciutko zaczerwienione. Po badaniu okazało się, że wszystkie znamiona są OK i nie wymagają profilaktycznego wycinania. Zastanawiam się jak jest z płaskimi pieprzykami które mają około 1-2mm i są narażone na " drażnienie " Pytam ponieważ lubię nosić zegarki i raczej ciężko będzie mi z nich zrezygnować.

Lek. Tomasz Budlewski

konieczna obserwacja i odpowiednia kontrola dermatologiczna aby zareagować w odpowiednim momencie, należy porozmawiać z dermatologiem na temat profilaktycznego wycięcia.