Czy wyciek z piersi mógł być związany z mikrozwapnieniami?

Pani doktor,

dziękuje za odpowiedź, ale w sprawie mojego wycieku chciałam dodać, że tak jak pani doktor wspomniała, zrobiłam wymaz z tego wycieku i wyszło wszystko ok, ale problem wyszedł poważniejszy, bo inny specjalista radiolog w Klinice Onkologicznej w Szczecinie-Golęcin znalazł na mojej mammografii mikrozwapnienia wielkości 1,7cm i w ciągu tygodnia poddano mnie biopsji chirurgicznej i już jestem po usunięciu tych mikrozwapnień, czekam na wyniki bardzo się boję, bo naczytałam się, że to najczęściej zmiany złośliwe i nikt mnie nie poinformował czy ten wyciek był z tym związany.

Bardzo proszę o jakąś radę, bo do wyniku jeszcze sporo, a ja czuję się coraz gorzej i wiem, że to emocje mnie wykańczają, ale nie potrafię sobie z tym poradzić. Dodam że te zwapnienia były w skupisku i najbardziej nurtuje mnie to dlaczego pani radiolog tego nie zauważyła, skoro ono było już takie duże i zaleciła tylko kontrolę za rok, a o tych mikrozwapnieniach nawet nie wspomniała.

Proszę o radę bardzo.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Mikrozwapnienia nie zawsze są przejawem nowotworu. Czasami mogą być związane ze zmianami zwyrodnieniowymi tkanki piersi. Powinna Pani poczekać spokojnie na wyniki. Trudno powiedzieć, czy wyciek jest związany ze zwapnieniami czy jest to sprawa towarzysząca. Myślę, że wszystko się niebawem powinno wyjaśnić.

Pozdrawiam serdecznie