Czy wygląd znamion może się zmieniać w ciąży?

Witam. Proszę mi powiedzieć czy to może być czerniak? Jakieś 2 lata zaczął mi się na szyi robić pieprzyk... jak oglądam zdjęcia swoje powiększył się w ciąży i sciemnial... urodziłam dziecko 17 mc temu. I wydaje mi się ze nie zmienił się od tamtej pory. Czy pieprzyki robią się ot tak ? Czy mogę się zmieniać w ciąży ? Czy wogole ciąża powoduje powstawanie takich znamion ? Jeden dermatolog mówi ze podejrzane wygląda a drugi ze nic się z nim nie dzieje... nie wiem co robić. Proszę o radę.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udac sie do lekarza chirurga onkologa, po badaniu bedzie mozna okreslic odpowiednie dalsze postepowanie.

Witam , nie jestem w stanie powiedzieć nic konkretnego nie widząc zmiany dermatoskopem! Ciąża może sprzyjać przemianom nowotworowym znamion! Proponuje wizytę u specjalisty chirurga onkologa,który ocenia zmiany dermatoskopem lub wizytę u mnie w W-wie,ul.Mokotowska 15 , tel.rej.223314140 , zbigniew żurawski.