Czy wykruszenie włosów spowodowało ich prostowanie?

Witam! Od dłuższego czasu zmagam się z problemem a dokładnie z moimi włosami Nigdy nie miałam super długich i gęstych wlosow ale zazwyczaj były znośne ze nie zwracałam na nie aż tak dużej uwagi lecz od niedawna problem stał się duży gdy włosy od łopatek samoistnie skróciły się za ramiona i moja fryzura wyglada jak dla starszej osoby Moje włosy od zawsze były kręcone/napuszone i zawsze się ich wstydziłam i je prostowałam tak jest do dzisiaj lecz nie uważam ze to jest głównym powodem stanu mojego wlosow Używam jednych z lepszych szamponów i odzywek stosuje także tabletki ale nic nie przynosi rezultatów z wlosow robią się dalej pióra i schody są całe połamane i pokruszone maja rożna długość Bardzo proszę o jakieś rady, wskazówki a może i nawet leki jakie mogą mi pomoc, zabiegi u fryzjera Pozdrawiam serdecznie

Witam. Przede wszystkim zalecam wykonanie pełnej morfologii krwi oraz ocenę funkcji tarczycy. Wypadanie włosów często wiąże się z anemią lub niedoczynnością tarczycy, Poza tym warto stosować zdrową, bogatą dietę oraz kosmetyki wzmacniające do włosów z tendencją do wypadania. Warto udać się na konsultację do trychologa ,dermatologa lub lekarza medycyny estetycznej. Skutecznym zabiegiem przy wypadaniu włosów jest mezoterapia igłowa skóry głowy wykonana w serii zabiegów.