Czy wymioty 3 godziny po przyjęciu tabletki antykoncepcyjnej powodują obniżenie jej skuteczności?

Mam problem. Ostatnio trochę przesadziłam z alkoholem i po ponad 3 godzinach (tak ok. 3 godziny 20 minut) wystąpiły wymioty. Dodatkowej tabletki nie wzięłam. Na drugi dzień kochałam się z chłopakiem bez zabezpieczenia i do końca. Czy możliwe jest, że tabletki antykoncepcyjne nie działały? Proszę o szybką odpowiedź.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Po upływie 3,5 godziny tabletki najprawdopodobniej nie było już w żołądku, więc ochrona powinna być pełna.