Czy wymuszone oddychanie pełną piersią może spowodować zwiększenie objętości klatki piersiowej?

Szanowni Państwo, Mam pytania, mianowicie - Czy wymuszone oddychanie pełną piersią może spowodować zwiększenie objętości klatki piersiowej ? Czy może to zadziałać jak ćwiczenie na powiększenie klatki piersiowej ? Oraz mam pytanie dot. Lordozy, czy da się ją wyleczyć? Bardzo wystaje mi brzuch ponad klatkę piersiową mimo iż nie mam na nim ani grama tłuszczu, cwicze regularnie ciało pięknie wymodelowane ale coś bardzo wygina mi brzuch do przodu. W dodatku wypróżniam się raz na 5 dni od wielu lat, nie wiem co może być przyczyną - miałem robioną kolonoskopie jelita grubego nic nie wykazała, jedynie duże ilości zalegającego kału w jelitach mimo oczyszczenia. Czy jest jakiś preparat w aptece bez recepty na przyspieszenie wypróżniania ? Dieta nie jest tu problemem, mam w niej dużo błonnika warzyw i owoców, piję ogrom wody - nic to nie daje

Witam. Wymuszone, głębokie oddechy nie powiększą objętości klatki piersiowej, są wręcz niezdrowe.
Pogłębioną lordozę można zmniejszyć poprzez odpowiednio dobrane ćwiczenia i rehabilitację.
W aptece dostępne są preparaty na zaparcia typu Xenna, Laktuloza, należy je przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty.