Kurza klatka piersiowa a odpowiednie ćwiczenia

Witam. Mam kurzą klatkę piersiową. Lewa część klatki wystaje bardziej niż prawa. Jakie ćwiczenia powinienem stosować żeby klatka się zmniejszyła? Ortopeda powiedział, że mam leżeć na brzuchu, ręce pod brodą i głowa maksymalnie do góry. Czy takie ćwiczenie może mi pomóc?

Piotr Pilarski

Takie są dobre oraz ogólnorozwijające jak plywanie, chodzenie, bieganie. Ponadto sugeruję wizytę u fizjoterapeuty.

Pozdrawiam.