Czy wynik badania kręgosłupa jest powodem do obaw?

Dzień dobry. Odebrałam wyniki z rtg okazało się że jest to dyskopatia. Z tym ze wczesniej bardzo bolą mnie plecy i nie mogę stać za długo wykonując drobne rzecxy zwiazane w domu. Mam też priblem ze schyleniem się jak i również nie mogę za dlugi siedzieć w jednym miejscu. Nie niejednokrotnie wstaję z potwornym bolem pleców. Cokolwiek robię to na odpoczynki. W badaniach mi wyszło lewostronne skrzywienie kręgosłupa ledźwiowego. Oraz Fizjologiczna lordoza kręgosłupa ledźwiowego zniesiona Zwężenie krążka miedzykregowego L5/S1. Proszę o pomoc czy to jest groźne i co dalej z tym robić. Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.

Lek. Paweł Szadkowski

Konieczna jest interpretacja wyniku łącznie z pani obrazem klinicznym, który powinien określić lekarz (optymalnie neurolog) podczas badania. W przypadku dyskopatii zwykle początkowo prowadzi się leczenie zachowawcze: przeciwbólowe (paracetamol, NLPZ, słabe opioidy), rozluźniające mięśnie poprzecznie prążkowane, fizykoterapię. Trudno jednak wyłącznie na podstawie zdjęcia RTG określić stopień ucisku struktur nerwowych. W pani wyniku zostały opisane tylko pewne cech choroby krążka międzykręgowego. Sugeruję udać się do lekarza.