Czy wynik badania TSH na poziomie 9,39 przy normie do 4,2 jest wysoce niepokojący?

Czy wynik badania TSH na poziomie 9,39 przy normie do 4,2 jest wysoce niepokojący? Dodam że w mojej rodzinie wszystkie kobiety mają problemy z tarczycą (nie wiem czy to ma jakiekolwiek znaczenie?)

Lek. Katarzyna Szymczak

Jest to wynik nieprawidłowy, dodatkowo ma Pani dodatni wywiad rodzinny w kierunku chorób tarczycy. Proszę udać się z tym wynikiem do swojego lekarza rodzinnego, który zleci dodatkowo wykonanie badania hormonów tarczycy :fT4, fT3 lub skieruje Panią do endokrynologa.
Pozdrawiam