Czy wyniki badań oznaczają cukrzycę?

Witam! Bardzo proszę o interpretację wyników badań mojej małżonki. Wiek 43 lata. Hb - 14,3 g/dl Er - 4,65 T/l Ht - 0,43 l/l L - 7,3 G/l OB - 4mm/1godz. MCV - 92 f/l Płytki - 147 u/l Glukoza - 104,50 mg/dl. Wyniki badania moczu: Ciężar właściwy - 1020 Odczyn - 6,5 Białko, Cukier, Aceton - ujemne Urobilinogen – norma. Badanie osadu Nabłonki - pł. - poj. Leukocyty – 1-2. Dodam, że badania zostały zrobione pod kontem zdolności do pracy. Zależy mi na obiektywnej interpretacji. Z góry dziękuję i pozdrawiam!
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Przytoczone wyniki badań są prawidłowe. Jedynym odchyleniem wymagającym kontroli jest poziom glukozy. Prawidłowa glikemia na czczo powinna wynosić mniej niż 99 mg/dl. Poziom glukozy mieszczący się w granicach 100-135 mg/dl pozwala rozpoznać nieprawidłową tolerancję glukozy, będącą stanem przedcukrzycowym. Oznacza to, iż dalszy tryb życia i prowadzenie obecnej diety w najbliższym czasie doprowadzi do wystąpienia jawnej cukrzycy. Informacje na temat prawidłowej diety i utrzymywania glukozy na niskim poziomie znajdą Państwo na naszym serwisie abccukrzyca.pl. Po szczegółowe informacje proszę zgłosić się do swojego lekarza prowadzącego.

Wyniki badań nie wskazują na patologię uniemożliwiającą podjęcie pracy.

Pozdrawiam