Czy wyniki morfologii u dziecka mogą wynikać z infekcji wirusowej?

Dzień dobry. Córeczka przechodzi infekcję wirusowa, prawdopodobnie trzydniówka, ponieważ pojawiła się wysypka, temperatura spadła, crp spadło z 43 do 25. Spadły też neutrocyty w morfologii,c ale to też dla mnie nie nowość, ponieważ u starszych dzieci też się tak dzieje przy wirusowkach. Niepokoi mnie jednak bardzo podwyższona wartość bazocytów - przy normie do 1,5 przedwczoraj ich wartość wynosiła 2,5 a dziś 3,4. Czy tak może się dziać przy infekcji? Internet podpowiada straszne rzeczy, do czwartku chyba zwariuję. Reszta wyników w normie (poza neutrocytamu, jak wspomniałam, oraz podwyższone limfocyty - ale córeczka ma dwa latka, więc lekarz powiedział że to normalne. Co z tymi bazocytami? Serdecznie proszę o odpowiedź.

Lek. Michał Lenard

Podwyższone bazofile mogą raczej sugerować reakcję alergiczną. Nie są to jednak wysokie wartości, sugeruję udać się na umówioną wizytę, na której lekarz zbada córkę, oceni wyniki i zdecyduje o dalszym postępowaniu. Pozdrawiam!