Czy wyniki świadczą o menopauzie?

Witam . Mam 45 lat. 22 wrzesnia wykonane zostaly badania . Serum prolactin (ANC1) -228 miu/L Serum progesterone < 1.0nmol/L Serum eostriadol 862 pmol/L Serum LH- 1.3 iu/L Serum FSH -6.6 iu/L Serum TSH -1.47 miu/L Test wykonany w 3 dniu miesiaczki. Tarczyca w normie. Hemoglobina. Zelazo. Scan dopochwowy Ok. Brak miesiaczki od 19 wrzesnia 2017 . Do dnia dzisiejszego. Tzn 26. Stycznia 2018. Wykluczenie ciazy. Pytanie moje. Czy to juz menopauza? . Czy posiadanie dziecka jesr jeszcze mozliwe ? Pozdrawiam

Lek. Michał Lenard

Brak miesiączki może być spowodowany zbyt dużym stężeniem prolaktyny we krwi. Wskazana jest wizyta u ginekologa w celu określenia przyczyny i leczenia. Pozdrawiam!