Czy wyniki taty wskazują na czerwienicę?

Witam, mój tata skarżył się na ból z lewej strony brzucha pod żebrami. Jego lekarz na badaniu USG stwierdził powiększenie śledziony i skierował do szpitala. W szpitalu po wywiadzie i badaniach USG, tomografem komputerowym i badaniu krwi przyjęto go na oddział ze wstępną diagnozą zawału części śledziony. Drugiego dnia podczas rozmowy z lekarzami w szpitalu usłyszałem, że badania krwi taty wykazują zbyt dużą ilość czerwonych krwinek, co prawdopodobnie oznacza czerwienicę ( nie wiem czy pierwotną, wtórną itd.) , a zawał części śledziony został potwierdzony. Tata ma mieć powtarzane wyniki krwi i bardzo się martwię co dalej. Czy jest jakakolwiek szansa, żeby to nie była czerwienica? Dodam, że tata pali dużo papierosów, praktycznie nie pije alkoholu, ma 50 lat.

Najlepiej w takim przypadku skonsultować się bezpośrednio z hematologiem. To on wyda diagnozę czy rzeczywiście tata ma czerwienice po analizie wszystkich badań.