Czy wypadanie rzęs może mieć związek z dietą?

Witam, piszę z takim problemem otóż od 3-4 miesięcy zaczęły mi wypadać rzęsy, nawet kilka razy dziennie, od paru dni nawet po kilka za jednym razem. Teraz takie pytanie, czego to może być wina? brakuje mi pewnych witamin? Dodam że mam lat 19 i odżywiam się w miarę zdrowo (nie jem fastfoodów, słodyczy ani ostrych przekąsek) i dużo pije wody

Bez dokładnego wywiadu żywieniowego oraz poznania historii chorobowej ciężko jest stwierdzić przyczynę wypadania rzęs.
Osłabienie i wiotkość włosów, rzęs czy paznokci może być spowodowane niedoborami w żywieniu ale także zaburzeniami endokrynologicznymi.
Sugerowałabym wizytę u specjalisty oraz wykonanie dokładnych badań morfologicznych.

Pozdrawiam, dietetyk Marianna Hall ( www.nutrado.pl )