czy wypełniacz Restylane Vital Light nie powoduje opuchnięć?

Witam, Chciałabym prosić o rzetelne opinie w sprawie wypełniacza Restylane Vital Light na dolinę łez ze skłonnością do porannych opuchnięć. Byłam jakiś czas temu na konsultacji u lekarza medycyny estetycznej, który zaproponował wypełnienie tej okolicy podanym powyżej preparatem, twierdząc że nie ma możliwości aby powodował on dodatkowe opuchnięcie okolicy oczu, gdyż nie dodaje on objętości. Czy rzeczywiście tak jest, czy lepiej nie próbować takiego rozwiązania? Bardzo nie chciałabym skończyć ze stałym opuchnięciem pod oczami. Będę bardzo wdzięczna za szczere odpowiedzi.

Niestety każdy wypełniacz przy takiej skłonności może nasilić obrzęk. Proponuję skontaktować się z naprawdę doświadczonym lekarzem - być może znajdzie on inne rozwiązanie.

Skłonność do porannych obrzęków w okolicy oczu może być przeciwwskazaniem do podania jakiegokolwiek kwasu hialuronowego w tej okolicy. Restylane Vital Light rzeczywiście mocniej chłonie wodę ale podany z wykorzystaniem właściwej techniki i w odpowiednich ilościach sprawdza się również w tej okolicy. Kwalifikacja pacjenta i dobór preparatu powinny odbyć się po bezpośredniej konsultacji,
Pozdrawiam
Katarzyna Mudel