Wałki pod oczami po mezoterapii

Witam. 4 miesiące temu miałam wykonywaną mezoterapię kwasem restylane vital light doliny łez. Od tego czasu mam wałki pod oczami i podkrążone oczy które to objawy w ogóle się nie zmniejszają. Znikły za to fioletowe półksiężyce i sińce w dolinie łez po 3 miesiącach. Nie chcę już czekać dłużej aż kwas się wchłonie bo wałki jak wspomniałam nic się nie zmniejszają. Czy mogę to rozpuścić hilauronidazą po 4 miesiącach od iniekcji? Wałki kwasu są powierzchowne i widoczne tuż pod skórą.

Powinna Pani niezwłocznie udac się do lekarza, który zabieg wykonywał aby potwierdzić rodzaj preparatu jaki został podany i omówić możliwości postępowania w celu usunięcia niepożądanego efektu.

Problem prawdopodobnie powstał w wyniku podania preparatu restylane Vital light powierzchownie i w zbyt dużej ilości. Biorąc pod uwagę fakt, ze preparat dosc silnie stymuluje produkcje kolagenu , obawiam sie ze wałeczki o których Pani pisze to efekt tej stymulacji. Zatem nie ma metody na ich szybka eliminację. Zgadzam sie z Dr. Dianą Kupczyńską, ze mozna próbować zabiegow z użyciem fali RF. Jeżeli nie zlikwiduje ona tych wałeczków to na pewno podstymuluje tkankę wokół. Wałeczki zaś powinny zńiknac samoistnie, jeżeli oczywiście, bez zdjeć i bezpośredniej oceńy, mam racje, po ok 12 miesiacah po zabiegu.
Ewa Rybicka