Czy wyrośl kostna może odrosnąć w ciągu miesiąca?

Proszę pomóżcie mi, nie wiem co mam robić. 5 lat temu miałam usuwaną wyrośl kostną, która odrosła, boli. Wizyta u ortopedy. Decyzja zapadła - następna operacja - termin 17 styczeń 2012, a teraz najgorsze - 15 luty wizyta kontrolna u ortopedy, niecały miesiąc po operacji koszmar wraca. Okazało się, że to wszystko odrosło. Mam 17 lat i wizję następnej operacji w ciągu niecałego miesiąca. Proszę, może ktoś był w podobnej sytuacji. Czy jest to możliwe, aby w ciągu miesiąca to odrosło?

Niestety, ale takie sytuacje zdarzają się. Kość jest taką strukturą anatomiczną, która potrafi przebudowywać się w przeciągu tygodni (np. zrost niektórych kości po złamaniu widoczny jest po 3-4 tygodniach). Zapewne właśnie po usunięciu narośli kostnej w bardzo szybkim tempie doszło do ponownego odrostu struktury kości miejscowo (w miejscu po usuniętej narośli). Tak niestety może się zdarzyć i nie ma się na to żadnego wpływu. Taka jest tendencja przebudowy tkanki kostnej. Trzeba ponownie poddać się zabiegowi.