Narośl na kości udowej
Dwa lata temu zdjęcie rtg oraz tomograf komputerowy pokazał u mnie na tylnej powierzchni prawej kości udowej na wysokości krętarza mniejszego wyrośl chrzęstno-kostną o średnicy 23mm. Struktury miękkie wokół zmiany nie wykazują zmian. Pozostały kościec w normie. Czasami ból jest tak duży że unieruchamia mi nogę. Czy konieczna jest operacja i jakie niesie ze sobą ryzyko ?.

MĘŻCZYZNA, 57 LAT ponad rok temu
Lek. Rafał Gryszkiewicz
90 poziom zaufania
Witam, ryzyko zabiegu zależy od obecnego stanu guza, jego rozmiarów i lokalizacji. Wobec znacznych dolegliwości bólowych rozsądnym wydaje się powtórzenie badań obrazowych i zakwalifikowanie do operacji, jeżeli zdaniem ortopedy możliwe będzie bezpieczne usunięcie guza.