Usunięcie narośli chrzęstno-kostnej

Witam. Mój syn 9 letni będzie miał usuwaną wyrośl chrzęstno-kostną. Czy po operacji dziecko profilaktycznie dostanie antybiotyk? Kiedy syn będzie mógł wrócić do szkoły? pozdr,
ponad rok temu

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Decyzję o ewentualnej konieczności zastosowania antybiotyku podejmie lekarz prowadzący, więc proszę go zapytać jak to będzie w przypadku syna.
Okres rekonwalescencji jest różny w zależności od organizmu - zwykle jednak nie dłuższy niz kilka tygodni.

Raczej przy takich zabiegać profilaktycznie nie podaje się antybiotyku. Oczywiście wszystko to zależy od preferencji lekarza prowadzącego pacjenta. Po takim zabiegu można powrócić do zajęć szkolnych po około 2 tygodniach.