Znieczulenie podczas usunięcia wyrośli chrzęstno-kostnej w kolanie

Witam, niedawno stwierdzono u mnie wyrośl chrzęstno-kostną w kolanie. Lekarz powiedział mi, że będzie trzeba to usunąć. Mam pytanie dotyczące znieczulenia takiego zabiegu, czy może się odbywać się to pod narkozą czy koniecznie poprzez znieczulenie zewnątrzoponowe/ popdajęczynówkowe. Czy pacjent ma realne prawo (jeśli nie ma przeciwskazań) nie zgodzić się na tego typu znieczulenie i wybrać narkozę? Pozdrawiam

Anestezjolog wybiera optymalne znieczulenie zależne od możliwości. Z ordynatorem oddziału i/lub anestezjologiem trzeba porozmawiać w tej kwestii.