Czy wysokie ciśnienie jest spowodowane chorobą Conna?

Dobry wieczór. Dziś byłam u lekarza endokrynologa, który podejrzewa u mnie zespół Conna. Jednak mi osobiście coś się nie zgadza. Metanefryny mam w normie 303,09 gdzie norma jest <350 i normetanefryny 78,41 norma <600. Za to aktywność reinowa osocza jest dużo poniżej normy 0,31, wskaźnik aldo/aro 226,86 i aldosteron 70. Będę wdzięczna za jakiekolwiek wskazówki. Męczę się od roku z napadami wysokiego ciśnienia i wysokim tętnem. A pobyt w szpitalu i konkretną diagnostykę mam dopiero zaplanowany na 7 marca (opcja w trybie cito). Boje się czegoś gorszego niż ten Zespół conna.

Lek. Michał Lenard

Niestety, hospitalizacja i wykonanie badań laboratoryjnych i obrazowych jest niezbędna do tego, by powiedzieć Pani coś więcej. Pozdrawiam!