czy wysokie ciśnienie wymaga wizyty u lekarza?

Witam wczoraj pierwszy raz miałam wysokie ciśnienie 168 119 z reguły mam niskie cismienie. Od paru dni bardzo bolały mnie galki oczne ,ale myślałam że jest to spowodowane nie wyspaniem gdyż przez 3 dni przebywałam z synem w szpitalu..Prowadzę raczej sportowy styl życia, nie mam problemów z nadwagą. Przy tym cisnieniu bardzo bolała mnie głowa czy przy jednorazowym incydencie mam się zgłosić do lekarza ( moja mama jest wysoko cisnieniowcem ) Prosze o poradę.

Dzień Dobry Pani,

Z Pani relacji symptomatycznej, wnioskuję, że podwyższone ciśnienie krwi, było (incydentalną) odpowiedzią Pani organizmu na zmęczenie fizyczne/psychiczne.

Wskazana byłaby osobista i kontrolna konsultacja internistyczna, celem rozwiania Pani obaw.

Serdeczności oraz pomyślności Pani i Synowi życzę,

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel 502 749 605