Zapytaj lekarza

7 3 9 , 9 4 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy wysokie tętno przy niedociśnieniu może stanowić jakieś zagrożenie?

Wczoraj, leżąc w łóżku, zauważyłam, że mam dość szybkie tętno. Postanowiłam zmierzyć ciśnienie: 102/66, tętno 113. Zaznaczam, że nie wykonywałam wcześniej żadnej aktywności fizycznej. Po kroplach walerianowych i ok. 4h kolejny pomiar: 116/63 tęt. 86. Stwierdziłam, że przysp. tętno może było wynikiem spożycia butelki piwa, jednak dziś po przebudzeniu znów postanowiłam zmierzyć ciśnienie: 87/69, t. 106. Czy tak wysokie tętno przy niedociśnieniu może stanowić jakieś zagrożenie? I co je powoduje
KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Trwałość by-passów

Przeżycie długich lat przez osoby z chorymi naczyniami wieńcowymi jest możliwe dzięki wszczepieniu pomostów naczyniowych, inaczej by-passów. Co się dzieje w przypadku, gdy ich trwałość dobiega końca? Prof. Andrzej Biederman odpowiada na to pytanie.

Dr n. med. MaĹgorzata Ĺťach-Muzolf
Dr n. med. MaĹgorzata Ĺťach-Muzolf Kardiolog

Pomiar ciśnienia w pozycji leżącej, tętno niezbyt podwyższone i jak sama Pani zauważyła bardzo dobrze zareagowało na lek uspokajający. Proponuję nie picie alkoholu,unikanie używek, odpowiednie nawodnienie, odpowiednia dieta, regularny wysiłek fizyczny i wszystko powinno być dobrze.
Pozdrawiam.
M. Muzolf

redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy