Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 9 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy wystarczy tylko jeden lek do wyleczenia grzybicy?

Witam dzisiaj byłem u lekarza i dostałem antybiotyk o nazwie Fluconazole Polfarmex ponieważ stwierdzono u mnie grzybice po oględzinach jeżyka w związku z tym mam kilka pytań. 1) Czy wystarczy tylko ten jeden lek do wyleczenia grzybicy. 2) Jaką dietę stosować podczas kuracji 2 tygodniowej. 3) Jeżeli mam grzybice w jamie ustnej a okazało by się ze tez np w jelicie to czy ten lek tez da rade to wyleczyć za 1 razem. Domyślam się ponieważ mam takie burczenie w brzuchu i problem z wypróżnianiem.
MĘŻCZYZNA, 20 LAT ponad rok temu

Leczenie grzybicy

Grzybica to choroba, która może atakować różne części ciała. Jak można się jej pozbyć? Na ten temat wypowiada się ekspert - Agnieszka Bańka-Wrona, lekarz medycyny estetycznej.

Lek. Marta Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Flukonazol jest powszechnie stosowanym lekiem przeciwgrzybiczym. Stosuje się go rutynowo w monoterapii. Dopiero w przypadku braku poprawy po kuracji włącza się kolejne leki. Czy lek ten dostał Pan do stosowania miejscowego czy ogólnoustrojowo (doustnie). Jeśli zażywa Pan lek doustnie działa on na grzybicę w całym organizmie, a nie wybiórczo w jamie ustnej.

Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, doświadczenie zdobywała w kraju, jak i za granicą.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy