Czy wystarczy tylko jeden lek do wyleczenia grzybicy?

Witam dzisiaj byłem u lekarza i dostałem antybiotyk o nazwie Fluconazole Polfarmex ponieważ stwierdzono u mnie grzybice po oględzinach jeżyka w związku z tym mam kilka pytań. 1) Czy wystarczy tylko ten jeden lek do wyleczenia grzybicy. 2) Jaką dietę stosować podczas kuracji 2 tygodniowej. 3) Jeżeli mam grzybice w jamie ustnej a okazało by się ze tez np w jelicie to czy ten lek tez da rade to wyleczyć za 1 razem. Domyślam się ponieważ mam takie burczenie w brzuchu i problem z wypróżnianiem.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Flukonazol jest powszechnie stosowanym lekiem przeciwgrzybiczym. Stosuje się go rutynowo w monoterapii. Dopiero w przypadku braku poprawy po kuracji włącza się kolejne leki. Czy lek ten dostał Pan do stosowania miejscowego czy ogólnoustrojowo (doustnie). Jeśli zażywa Pan lek doustnie działa on na grzybicę w całym organizmie, a nie wybiórczo w jamie ustnej.