Czy występuje nieprawidłowość w budowie warg sromowych u dziecka?

Dzień dobry, moja córka ma 16 mc i podczas pielęgnacji zauważyłam ze lewa mniejsza warga sromowa jest jakby przyrośnięta do większej ( nie rozchyla się) prawa natomiast jest luźna. Poczytałam o sklejeniu warg sromowych u dziecka ale wszędzie pisze o sklejeniu ich do siebie. U córki nie są razem sklejone… rozchyla się wszystko, ze widać wejście do pochwy. I teraz nie wiem czy to normlane i tak ma czy coś jest nie tak. Zawsze przykładałam wacik i delikatnie woda przemywałam i nigdy się nad tym nie zastanawiałam (bo one są takie malutkie, ze nawet się nad tym nir zastanawiałam) tylko ostatnio weszłam w artykuł na temat synechi i obejrzałam dokładnie córkę i walsnie zauważyłam ze ta jedna warga mniejsze anie jest luźna przy tej wiekszej. Proszę o poradę

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

prawdopodobnie u Pani córeczki jest to sytuacja fizjologiczna i warga sromowa wkrótce będzie miała prawidłowy wygląd. Wydaje się, że w tej sytuacji najlepiej będzie porozmawiać z pediatrą przy najbliższej sposobności. Lekarz, oglądając dziecko, będzie najlepiej umiał ocenić czy taki wygląd okolic intymnych Pani dziecka nie odbiega od normy. Najpewniej wszystko jest w porządku. Jeśli lekarz jednak będzie miał wątpliwości, to skieruje Panią do ginekologa dziecięcego na konsultację. Specjalista na pewno pomoże rozwiać wątpliwości i znajdzie rozwiązanie dla tego problemu. Serdecznie pozdrawiamy i życzymy dużo zdrowia.

Zachęcamy do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/wargi-sromowe-charakterystyka-zakazenie-plastyka

https://uroda.abczdrowie.pl/podrazniona-skora-i-co-dalej

https://portal.abczdrowie.pl/asymetria-warg-sromowych

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.