Czy wyższy poziom TSH mógł być przyczyną obumarcia ciąży?

Mam 38 lat,2zdrowych dzieci - 15 i 12 lat, od ok 5 staraliśmy się o trzecie dziecko, ale bezskutecznie. Dopiero gdy starałam się już tak psychicznie nie nastawiać, zaszłam w ciążę, niestety moje szczęście trwało chwilę, w 7 tyg ciąża obumarła, tydz temu miałam łyżeczkowanie, czekam na wyniki badania hist - patol.Choruję na niedoczynność tarczycy - Hashimoto, czy wyższy poziom TSh - 4,16 mógł być przyczyną obumarcia ciąży, jakie mam szanse na ciążę i kiedy mogę się starać, jakie zrobić badania?

Witam!
Owszem, niedostatecznie wyrównana niedoczynność tarczycy może stać się przyczyną poronienia. Z pewnością w przypadku starania się o dziecko powinna Pani skonsultować się z endokrynologiem lub lekarzem rodzinnym/internistą, który prowadzi Pani leczenie. W leczeniu należy dążyć do wartości TSH w okolicach 1 na czas starania się o dziecko. Pozostałe odpowiedzi wykraczają poza możliwości odpowiedzi udzielonej przez internet. Aby ocenić Pani szanse na ciążę konieczne jest dokładne zebranie wywiadu, badanie oraz być może badania dodatkowe. Procesem tym powinien kierować doświadczony ginekolog-położnik - warto poszukać w internecie lub popytać o położników zajmujących się tematyką niepłodności i poronień.