Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 1 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Niedoczynność tarczycy a planowanie dziecka

Z mezem staramy sie o dziecko lecz wykryto u mnie nie doczynnosc tarczycy tsh7,83 biore euthydox 100 na przemiennie z 75 i nie wiem po jakim czasie bedzie bezpieczne zajsie w ciaze
KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu

Aktywność fizyczna w ciąży

Czy kobieta w stanie błogosławionym musi rezygnować z aktywności fizycznej? Na jaką aktywność można sobie pozwolić? Na ten temat wypowiada się Martyna Wojciechowska.

Lek. Rafał Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Witam, niedoczynność tarczycy może wymagać przewlekłego leczenia Euthyroxem (nie ma takiego leku, jak Euthydox) i będzie on musiał być przyjmowany w czasie ciąży. Lek jest uznany za bezpieczny, a dużo większe konsekwencje dla płodu ma niedoczynność tarczycy. Choroba może się nasilić w trakcie ciąży, co może wymagać zwiększenia dawki w Pani przypadku. O dziecko może się więc Pani starać, jak tylko poziom TSH wróci do normy, czyli choroba będzie wyrównana, choć w czasie ciąży konieczne są dalsze kontrole.

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wśród jego zainteresowań znajduje się kardiochirurgia, chirurgia ogólna, medycyna tropikalna. Obecnie odbywa rezydenturę z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy