Szanse na ciążę po ciąży obumarłej

Przez 5 lat nie mogłam zajść w ciążę. Mam już dwoje zdrowych dzieci - 15 i 12 lat. Teraz po 5 latach prób zaszłam w końcu w upragnioną ciążę, ale niestety ciąża obumarła w 7 tyg. Czy istnieje takie prawdopodobieństwo że teraz mój organizm się odblokował i łatwiej uda mi się zajść w ciążę? Jakie powinnam zrobić badania żeby tym razem się udało donosić ciążę i urodzić zdrowe dziecko? Czy jest coś takiego że po tylu latach różnicy między ciążami, organizm ją odrzucił? Jaki wynik TSH powinnam mieć ?

Aleksander Ropielewski

Pani pytania wykraczają poza mozłiwość odpowiedzi przez internet. Na pewno warto wykonać panel badań hormonalnych: LH, FSH, prolaktyna, estrogeny, progesteron, TSH. Całościowa ocena możliwa jest po przeprowadzeniu badania i ocenie badań dodatkowych dlatego sugeruję kontakt z ginekologiem.