Czy z pierwszą tabletką jestem zabezpieczona?

Witam. Zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne. Zażyłam już dwie. Czy jestem już zabezpieczona, czy muszę brać jakiś czas tabletki, żeby dopiero zaczęły mnie chronić?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Jeśli przyjęła Pani pierwszą tabletkę pierwszego dnia miesiączki, to jest Pani zabezpieczona od razu. Jeśli pierwszą tabletkę przyjęłą Pani później, to przez pierwsze 7 dni konieczne jest dodatkowe zabezpieczenie.