O której godzinie powinnam zażyć pierwszą tabletkę?

Witam, mam 19 lat niedługo zacznę brać tabletki antykoncepcyjne. Chciałabym zadać pytanie związane z godzina przyjmowania tabletek... Postanowiłam brać tabletki wieczorem o godzinie 21, więc teraz, jeśli pierwszego dnia okresu muszę przyjąć pierwszą tabletkę, to jeżeli np. okaże się o godzinie 23 wieczorem, że dostałam okres, to czy mogę wziąć wtedy tabletkę (czyli o godzinie 23), a następne dni już brać tak, jak ustaliłam o 21? Czy poczekać do następnego dnia i wziąć o godz. 21 następnego dnia? Ale wtedy będzie to tak, jakby od drugiego dnia ;/. Bardzo proszę o odpowiedź, ponieważ nie chciałabym zrobić czegoś źle przy pierwszym opakowaniu.

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Najbezpieczniej będzie zażyć pierwszą tabletkę jak najszybciej (nawet ok. 23), a kolejną przyjąć już o 21. Nie wiąże się to z jakimkolwiek ryzykiem.

Oczywiście jeśli woli Pani poczekać do następnego dnia, to takie rozwiążanie również jest dopuszczalne. Jednak jeśli przyjmie Pani pierwszą tabletkę 2-go dnia cyklu, to przez pierwszy tydzień stosowania antykoncepcji, konieczne będzie dodatkowe zabezpieczenie w postaci prezerwatyw.