Zapytaj lekarza

7 4 0 , 3 5 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

O której godzinie powinnam zażyć pierwszą tabletkę?

Witam, mam 19 lat niedługo zacznę brać tabletki antykoncepcyjne. Chciałabym zadać pytanie związane z godzina przyjmowania tabletek... Postanowiłam brać tabletki wieczorem o godzinie 21, więc teraz, jeśli pierwszego dnia okresu muszę przyjąć pierwszą tabletkę, to jeżeli np. okaże się o godzinie 23 wieczorem, że dostałam okres, to czy mogę wziąć wtedy tabletkę (czyli o godzinie 23), a następne dni już brać tak, jak ustaliłam o 21? Czy poczekać do następnego dnia i wziąć o godz. 21 następnego dnia? Ale wtedy będzie to tak, jakby od drugiego dnia ;/. Bardzo proszę o odpowiedź, ponieważ nie chciałabym zrobić czegoś źle przy pierwszym opakowaniu.

KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Naturalne metody unikania ciąży

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam.

Najbezpieczniej będzie zażyć pierwszą tabletkę jak najszybciej (nawet ok. 23), a kolejną przyjąć już o 21. Nie wiąże się to z jakimkolwiek ryzykiem.

Oczywiście jeśli woli Pani poczekać do następnego dnia, to takie rozwiążanie również jest dopuszczalne. Jednak jeśli przyjmie Pani pierwszą tabletkę 2-go dnia cyklu, to przez pierwszy tydzień stosowania antykoncepcji, konieczne będzie dodatkowe zabezpieczenie w postaci prezerwatyw.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy