Czy z powodu depresji może się obniżyć zdolność wyczuwania rzeczy zmysłami?

Czy z powodu depresji może się obniżyć zdolność do wyczuwania rzeczy zmysłami? Chodzi mi o wszystkie 5 zmysłów, np. przy wzroku to widzę wszystko, ale mniej przykuwam uwagę do szczegółów, przy węchu nie jestem w stanie czuć wystarczająco zapachów, kiedyś myjąc się zawsze wyczuwałam zapach żelu pod prysznic a teraz jest dla mnie ledwo wyczuwalny, to samo przy dotyku i smaku
KOBIETA, 24 LAT 5 miesięcy temu

Dzień dobry,

tiki mogą mieć charakter organiczny, jak i psychogenny. Proponuję wizytę u neurologa - jak wykluczy objawy somatyczne, wówczas warto udać się na wizytę do specjalisty w PZP.