Czy z powodu parodontozy może również krwawić język?

Czy z powodu parodontozy może również krwawić język ? Rano /oprócz brunatno - zielonej,krwistej wydzieliny z dziąseł / jest zawsze obłożony,jakby obrzęknięty,krwawi. Muszę długo płukać jamę ustną zanim woda nie jest podbarwiona krwią.Zapach z ust też fatalny...i to przez cały dzień.Co robić ??? Drogie pasty,płyny do płukania,wit.C, H2O2, na niewiele się zdają.Boję się zbliżać do ludzi.

Witam. Język sam z siebie nie powinien krwawić przy paradontozie. Paradontoza jest chorobą przyzębia, czyli tkanek bezpośrednio otaczających ząb, do których język się nie zalicza.

Z tego co Pani pisze ma pani duży kłopot z chorym przyzębiem. Klasyczne preparaty dostępne w aptece czy sklepie ogólnodostępnym nie pomogą Pani w zadowalającym stopniu. Sugeruję konsultację periodontologiczną. Lekarz periodontolog po dokładnym badaniu i analizie odpowiednich zdjęć będzie w stanie zaproponować Pani adekwatne leczenie.

Pozdrawiam