Czy z takimi schorzeniami kwalifikuję się do operacji bariatrycznej?

Dzień dobry. Chciałabym zapytać czy z chorobami współistniejącymi takimi jak astma, pochp, nadciśnienie tętnicze i mitralna niedomykalność lewej komory serca oczywiście wszystko pod kontrolą i leczone, zakwalifikuje się do operacji bariatrcznej? Moje BMI jest ponad 50.

Choroby współistniejące otyłości, jeżeli są prawidłowo zdiagnozowane, leczone i są pod kontrolą nie stanowią bezwzględnego przeciwwskazania do operacji bariatrycznej.

Oczywiście przed operacją bariatryczną należy wykonać pełną diagnostykę obejmującą ocenę wydolności krążeniowej oraz oddechowej (spirometria), a ostateczną decyzję o kwalifikacji do znieczulenia ogólnego podejmuje zespół anestezjologiczny.

Warto dodać, że choroby związane z otyłością stanowią dodatkowe wskazanie do leczenia bariatrycznego, gdyż część z nich ma szansę ustąpić lub zmniejszyć swoje natężenie.

W ośrodku, w którym mam przyjemność pracować przygotowujemy pacjenta podczas dwudniowego pobytu diagnostycznego, w trakcie, którego pacjent przechodzi następujące badania:

konsultacja kardiologiczna,

konsultacja pulmunologiczna(spirometria)

konsultacja endokrynologiczna (aktualne badania tarczycy, krzywa cukrowa, hormony kory nadnerczy)

konsultacja psychologiczna,

porada dietetyczna.

USG jamy brzusznej

gastroskopia

Pozdrawiam