Zapytaj lekarza

7 4 0 , 2 8 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy mam szansę na operację bariatryczną?

Mam 23 lata od zawsze byłam duża osobą. W marcu 2010 roku ważyłam 133 kg i postanowiłam coś z tym zrobić. W ciągu 6-7 miesięcy schudłam 33 kg i ważyłam 100 kg od listopada 2010 roku moja waga stoi bądź waha się 2kg +/-. Bardzo chciałabym schudnąć jeszcze jakieś 20 kg ale niestety żadna dieta + aktywność fizyczna nie pomaga. Jestem ciekawa czy mam jakaś szanse na operacje zmniejszenia żołądka refundowana przez NFZ jeśli tak to jakie warunki trzeba spełniać. Byłabym wdzięczna za jakąkolwiek informacje.
23 LAT ponad rok temu

Zdrowa żywność

Nie ma osoby, która przynajmniej raz nie spotkałaby się ze stwierdzeniem, że jesteśmy tym, co jemy. Żywność, którą spożywamy i trawimy staje się częścią nas samych, jednak wiele osób zapomina o tym i odżywia się niezdrowo.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy serdecznie!

Operacje bariatryczne polegają na zmniejszeniu objętości żołądka. W zależności od okoliczności stosowane są różne metody zabiegu. Jak każda operacja przeprowadzana w znieczuleniu ogólnym wiąże się z ryzykiem wystąpienia powikłań. Narodowy Fundusz Zdrowia refunduje tego typu zabiegi. Bezwzględnym wskazaniem do operacji jest BMI powyżej 40. Kwalifikowani są również pacjenci z BMI powyżej 35. oraz chorobami towarzyszącymi otyłości takimi jak cukrzyca, nadciśnienie czy hiperlipidemie.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy